دارالثقلین

قرآن و اهل بیت علیهم السلام نجات دهنده انسانند. اینجا خانه قرآن و حدیث یعنی دارالثقلین است.

دارالثقلین

قرآن و اهل بیت علیهم السلام نجات دهنده انسانند. اینجا خانه قرآن و حدیث یعنی دارالثقلین است.

دارالثقلین

العلم علمان : علم الادیان و علم الابدان
افکار ، اخلاق و رفتار سه بُعد وجودی انسان که باید به منابع دینی سنجیده و تطبیق شوند.
در اینجا مطالب مهمی از معارف قرآن و روایات بیان می شود.
سخنرانی ، طب اسلامی ، تربیت کودک و نوجوان ، اخلاق ، تبلیغ با جوانان و مقاله ها قسمتی از مطالب این وبلاگ هستند.

طبقه بندی موضوعی
آخرین مطالب


  دانلود فایل تصویری برنامه نبض پزشکی در تاریخ 17 آذر 96 

   


 دریافت فایل تصویری برنامه نبض پزشکی

عنوان: برنامه نبض پزشکی از صدا و سیما 17 / 9 / 96
حجم: 32.6 مگابایت
توضیحات: جوابیه به برنامه نبض پزشکی. طب سنتی و چالش های پیش رو در تاریخ 17 / 9 / 96


 دریافت فایل مکتوب نقد به برنامه نبض پزشکی

دریافت فایل نقد برنامه نبض پزشکی
عنوان: نقد برنامه نبض پزشکی در تاریخ 17 / 9/ 96
حجم: 42.5 کیلوبایت
توضیحات: جوابیه به برنامه نبض پزشکی. طب سنتی و چالش های پیش رو در تاریخ 17 / 9 / 96


بسم الله الرحمن الرحیم

 

در برنامه نبض پزشکی ، طب سنتی و چالش های پیش رو برای نظام سلامت که از شبکه خبر در تاریخ 17 / 9 / 96 ساعت 22:30 پخش شد، معلوم نبود که عزیزان طرّاح و گوینده در این برنامه چه می خواهند به مخاطبین خود بگویند !

 

با توجه به عنوان این برنامه «طب سنتی و چالش های پیش رو برای نظام سلامت» ، اگر هدف از اجرای این برنامه ، تبیین وجود افراد سودجو در نظام طب سنتی می باشد. کسی در این أمر تردیدی نداشته و نخواهد داشت. چون در همه ی اصناف این مشکل وجود دارد و در نظام پزشکی جدید نیز با وجود زیرمیزی های فراوان و وابسته کردن مردم به مراجعات مکرّر و تجویز آزمایشات بی رویه، این مشکل بصورت شدیدتر وجود دارد. پس چه لزومی به اجرای یک برنامه بدون محتوا برای بیان حرف های تکراری و کاملا ملموس برای مردم وجود داشت؟!

ولی اگر هدف از اجرای این برنامه (همانطور که از محتوای گفتگوها برمی آمد)، القاء کارامدی طب جدید و ناکارامدی طب سنتی می باشد، این تلاش ها مانند کندنِ کوه، با پلک چشمان هست. ظاهرا عدّه ای از اینکه دیگر قدرت اول نباشند و مورد توجّه مردم قرار نگیرند نگران و ترسانند.

 

پیشنهاد می شود که نگران سلامت مردم نباشید، چند صد سال پیش، خبری از پزشکی جدید نبود، و بیماری های مردم نیز کمتر از الان بود.  بله ، شما مانور می دهید که جلوی بیماری های واگیر را گرفته اید و مردم از طریق بیماری های غیر واگیر می میرند ولی آمار نمی دهید که نسبت به گذشته چند درصد مردم بخاطر بیماری از دنیا می روند و چرا این همه مرگ و میر بخاطر بیماری در گذشته نبود؟ چرا در سال نزدیک به 500 هزار نفر در کشور جانشان را از دست می دهند که فقط حدود 20 هزار نفر در اثر حادثه تصادف است و مابقی در اثر بیماری می باشد؟ به چه قیمتی مردم بیماری واگیر نگیرند؟! به قیمت اینکه سرطان ها و تومورها روز به روز بیشتر شود؟! چرا با الفاظ بازی می کنید و مردم را فریب می دهید؟! اگر شما نمی توانید جایگزین و درمانی برای بیماری های واگیر داشته باشید، طب سنتی ـ اسلامی جایگزین دارد. بروید و بیاموزید. ولی متاسفانه افرادیکه به نام طب سنتی در کشور مسئولیت به عهده گرفته اند، تیشه به ریشه ی این علم می زنند و باز هم در عمل وابسته می باشند.

 

 بیماری هایی که مردم امروز دنیا می گیرند همگی بخاطر تجویزات وزارت بهداشت جهانی است که به کل دنیا دیکته می کند و البته کشورهای مستقلّ ، تبعیت نمی کنند ولی وزارت بهداشت ایران با افتخار، وابستگی خود را در این زمینه پی می گیرد.

تغذیه مردم را خراب کرده اید، همه ی محصولات را از ماهیت اصلی و خلقت خود که خداوند فرموده «من به بهترین شکل خلق کرده ام» تغییر داده و می دهید، داروهای بسیار پر ضرر شیمیایی به خورد مردم می دهید ولی در نهایت به کار خود افتخار می کنید و می گویید جلوی بیماری ها را گرفته اید!

مردم نمی دانند که قسم حضرت عباس شما را باور کنند یا دم خروس شما را !  در حال حاضر مردم به دهها و صدها بیماری مبتلا می شوند که در گذشته یا وجود نداشته یا به شیوع الان نمی رسید. این همه ناباروری ها، فشار خون ها ، دیابت ها ، سرطان ها ، سکته ها و... از کجا آمده است و چرا در گذشته به این گستردگی نبود ! انسان به این جمله ی رهبر فقید انقلاب حضرت امام خمینی رحمة الله علیه ایمان می آورد که طب جدید کاری برای بشر نکرده است مگر در جرّاحی ها و آن هم در موارد محدودی.

 

به نظر می رسد، تمام تلاش این برنامه در این بود که گفته شود، اگر کسی می خواهد قدمی در طب سنتی بردارد، فقط از طریق طب جدید می تواند. یعنی ابتدا باید 7 سال عمر خودش را در این رشته بگذراند و بعد بتواند در طب سنتی درمان کند. در حالیکه جواب اینست که «خانه از پایبست ویران است» . ما از اساس علمی که بعد از گذشت هر چند سال حدود 50 درصد مطالب و ادّعاهایش تغییر می کند و هر روز به ضعف و مشکلات خود پی می برند و افراد بی گناه زیادی را به کام مرگ می کشاند، قبول نداریم. این تجربه و خطاهایی که بر سر مردم انجام میدهید، قبلا خالق انسان ها راهنمایی کرده است، بهتر است ایمانتان را قویتر کنید و خودتان را از وابستگی به دنیای بی دین غرب ، برهانید. هر چند صهیونیسم جهانی و بسیاری از ابرقدرت ها برای مردم خودشان، از دستورالعمل های دین اسلام و داروهای گیاهی بهره می برند. نوشابه را صادر می کنند ولی استفاده از آن در کشور خودشان ممنوع می باشد. از اساس ما وزارت بهداشتی که به نوشابه و چیپس و پفک مجوّز می دهد و این را منافات با سلامت مردم نمی داند، خائن به سلامت مردم می دانیم. آن ها به فکر منافع خود می باشند نه سلامت مردم !

هنوز بی ضرر بودن محصولات تراریخته برای خودشان ثابت نشده و با اینکه بسیاری از کشورها اعتقاد به بیماری زا و سرطان زا بودن این محصولات دارند و ممنوع اعلام کرده اند ولی وزارت بهداشت ایران با قدرت از آن دفاع می کند! مردم چطور به شما که با سلامت آن ها بازی می کنید، اعتماد کنند. پس تمامی حرف هایی که بر علیه طب سنتی و به حساب بر علیه افراد سودجو می زنید برای دلسوزی نسبت به مردم و سلامت آنان نیست. بلکه جنگ قدرتی است که می گویید چرا آن ها بخورند، باید خود ما بخوریم. مردم هم با این تغذیه ی ناسالم ، بیشتر به پزشکان مراجعه کنند و نظام طبابت و بیمارستان های ما و شرکت های داروسازی ما بیشتر بچرخد.

 

یکی از تناقضات آشکار در کلام این بزرگواران این بود که ؛ در جواب پاسخ به این سوال که طبیبان طب سنتی که از کانال طب جدید ورود پیدا کرده باشند کم هستند و جوابگوی نیاز مردم نیستند، گفته شد؛  ما هم برای این قضیه فکری کرده ایم، برای پزشکان دوره های کوتاه مدت و فشرده می گذاریم، تا آماده ی طبابت شوند.

سوال اینجاست که خود شما برای متهم کردن اطبّاء سنتی می گویید که این ها باید سال ها زیادی درس بخوانند و تمامی مبانی طب سنتی را بیاموزند و همه جانبه نگاه کنند، از بیمار شرح حال بگیرند ، سته ضروریه را رعایت کنند، مزاج را دخالت دهند و...  نه اینکه با اطلاعات ناقص اقدام به درمان کنند. حال نوبت به پزشکان جدید که می رسد می توانید با چندین دوره ی کوتاه مدّت، آن ها را عالم و دانشمند در طب سنتی کرده و تحویل جامعه دهید و هیچ عوارضی هم شامل مردم نمی شود !

باید به شما بگوییم که پیچیدگی های طبّ سنتی بسیار بیشتر از پزشکی جدید است. و نکته ی دیگر این که این دو علم کاملا از هم مجزّا می باشند. مبانی طب جدید اصلا مورد قبول طب سنتی نیست و بطور کل روش درمان در این دو علم کاملا متفاوت می باشد. لذا یک شخص پزشک در طب جدید (غیر از مباحث آناتومی)، به عنوان یک شخص مبتدی و بی سواد در طب سنتی شناخته می شود و می بایست از صفر شروع کرده و سال هایی بیشتر از آنچه در پزشکی جدید وقت گذرانده، در طب سنتی وقت بگذارد و بیاموزد.

 

در ابتدای برنامه فرمودید که برای ردّ ادعاهای علمی که از جانب بعضی از مدعیان طب سنتی بیان می شود، رئیس فرهنگستان نامه ای نوشته تا چاره ای اندیشیده شود.

در جواب می گوییم؛ بهتر است برای ردّ ادعاهای علمی، جواب عالمانه بدهید و موضوعات را به بحث بگذارید هر چند می دانیم شما در این موضوعات تخصصی ندارید ولی زمان نیوتن گذشته است که اگر کسی بگوید زمین گرد است و به دور خودش و خورشید می چرخد، دستگیر شود و او را به زندان بیاندازند. ظاهرا همه ی این تلاش ها برای اینست که پزشکی جدید غربی و بدنبالش ریزه خوارهای آنان، یکّه تازی عرصه ی چپاولگری را بدست گرفته و مبادا سخنی گفته شود و دکّان های عدّه ای تعطیل شود. شما بجای پیشرفت به زمان گذشته برگشته اید؟! الان حرف علمی را با علم پاسخ می دهند. ظاهرا ادّعای آزادی بیان فقط یک شعار برای شما بوده است. مردم خودشان قدرت تصمیم گیری و انتخاب دارند. گوش دادن به سخنان این طبیبان غیر عالم ( از نگاه شما )  از مواد سرطان زای مسلّمی که شما به خورد مردم می دهید بهتر است ! بهتر است به فکر سلامت مردم باشید و روغن های سرطان زا و برنج های وارداتی و محصولات تراریخته و نوشابه و سوسیس و کالباس و پفک و چیپس و قند و شکر و نمک های تصفیه شده و هزاران مواد آسیب زننده که نتایج ضررات آن در بیمارستان های شما روز به روز بیشتر مشاهده می شود را از میان بردارید. همه ی مردم که به بیمارستان ها مراجعه می کنند بخاطر بیماری هایی است که از تغذیه محصولات مورد تأیید شما دچار شده اند. مردم غیر از محصولاتی که شمای وزارت بهداشت تأیید کرده اید و در همه ی فروشگاه های ایران وجود دارد، چیزی نمی خورند! مردم غیر از داروهای شیمیایی و آنتی بیوتیک هایی که شما به هنگام بیماری به آن ها می دهید، چیزی استفاده نمی کنند! پس چرا بیمارستان های شما هر روز در حال افزایش جمعیت می باشد؟! تا به حال کسی بخاطر مصرف داروی گیاهی بیمار شده و به بیمارستان مراجعه کرده ؟!  چند نفر؟! در مقابل چند نفر ؟! اگر قرار است بخاطر عوارض، دکّان را ببندید، دکّان چه کسانی را باید ببندید؟!  داروهای شیمیایی بیشتر عارضه دارد که به وفور در کتاب های خودتان بیان کرده اید یا داروهای گیاهی؟!  بله، داروی گیاهی در صورت تجویز ناصحیح توسط افراد غیر متخصص عارضه می دهد ولی داروهای شیمیایی شما در صورت تجویز صحیح توسط افراد متخصص شما، عوارض قطعی و فراوان ( به ادّعای خود شما ) می دهد. حال کدام را باید کنار گذاشت ؟!

حال کدام برنامه را باید در دستور کار گذاشت؟! «طب سنتی یا طب جدید و چالش های پیش رو برای نظام سلامت»

 

شما به سخنان هاریسون می نازید و هر چه از زبان بیگانگان گفته نشده را باطل می پندارید، بهتر است برگردید به خالق هاریسون تا از خداوند متعال و فرستادگان او راه و روش و سبک زندگی را بیاموزید. پیشگیری از بیماری ها ، سلامت و درمان را خداوند متعال از طریق وحی به بشر آموخته است.

 

محمد علی عابدی

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۰۹/۲۳
محمد علی عابدی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی